داروهای گیاهی رسمی موجود در بازار کشور (ایران)

در این بخش به معرفی محصولات دارویی عرضه شده در داروخانه های ایران می پردازم. اطلاعات این بخش بر اساس بروشور موجود در بسته بندی دارو به همراه اطلاعات تکمیلی با استفاده از آخرین مقالات و تحقیقات انجام شده و منابع معتبر در این زمینه گردآوری شده است.

از آن جا که معصوم فرموده، "زکات علم نشر آن است لذا مانعی شرعی برای تکثیر مطالب نمی بینم.

درود

محصولات گیاهان دارویی موجود در داروخانه های کشور

داشتن برچسب تاییدیه از ورارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ملزومات قید محصولات در این صفحات است. در ادامه و در لابه لای معرفی محصولات داخلی، به برخی از محصولات خارجی موجود نیز اشاره خواهم کرد.

کارخانه های تولید گیاهان دارویی (به شکل فرآورده نهایی و نه محصول خام)

کارخانه های تولید کننده محصولات گیاهی در ایران شامل این اسامی می باشد:

ابن ماسویه، ایران داروک، باریج اسانس،‌پورسینا، تولیدارو، داروپخش، دینه ایران، روز دارو، زهراوی، سامی ساز، شیمی دارویی امین، کوثر، گل دارو، مینا، نیاک و هربی دارو.

در عناوین بعد، تک تک به معرفی محصولات خواهم پرداخت.

/ 1 نظر / 115 بازدید
نارون

با عرض سلام و خسته نباشی مطالب داخل سایت بسیار مفید و قابل استفاده هستند واقعا تبریک میگم. راستش رو بخواین من در حال حاضر بر روی گیاه نعناع فلفلی کار می کنم. علاوه بر شناخت از خود گیاه به اطلاعاتی نظیر عمده ترین تولید کنندگان ف وارد کنندگان ف صادر کنندگان و......نیاز دارم با توجه به تخصص شما در این زمینه خواهشمند هستم چنانچه می توانید کدهایی به من ارایه نمایید که در جستجوی مطالب کمکم کند ممنون می شوم. با تشکر . نارون