داروی ضد سرطان و ضد ایدز جدید به نام "حصا آ"

مطالب زیر برگرفته از سایت اینترنتی hesa-a.com  متعلق به دکتر امرا... احمدی است.

Sample Image

از جمله بیماری های صعب العلاج بیماری سرطان می باشد که علی الرغم پیشرفتهای قابل توجه هنوز به راه اصولی و ارزشمندی در جهت درمان منتهی نشده است. بنابر این جای آن دارد که دارویی که عوارض نداشته باشد و یا از عوارض ناچیزی برخوردار باشد به دست آید.

 

در بیماریهای سرطان داروهای موجود علاوه بر این که درمان ناقص می کنند سلولهای سالم را نیز هدف قرار می دهند و به همین دلیل بیمار در حین درمان با داروهای موجود تحت فشار عوارض آن قرار دارد.

 

 

داروی HESA-A از جمله داروهای با منشاء بیولوژیک می باشد که ضمن موثر بودن روی سرطان عوارض چندانی ندارد و به همین دلیل گرایش پزشکان مجرب به سمت استفاده از این دارو سوق پیدا کرده است.

طی مطالعات انجام شده مکانسیم های اثر آن به شرح ذیل تا کنون مشخص گردیده است .  

دارو به روش Apoptosis عمل می کند یعنی به راحتی از جدار سلول وارد گردیده و باعث شناسایی سلول مبتلا و ناسالم از سلول سالم می گردد.

  •   اثر ضد التهابی داروی Hesa.a: طی مطالعات انجام شده  ،  با اثر ضد التهابی پردنیزولون  ،  سدیم سالیسیلات مقایسه گردید و نتایج حاصله ،  از تاثیر ضد التهابی Hesa.a حکایت می کند .  با توجه  به عوارض جانبی که در پردنیزولون و سدیم سالیسیلات وجود دارد ، در Hesa.a  عوارض خاصی مشاهده نمی شود و یا عوارض  بسیار ناچیزی دارد لذا در بسیاری از بیماری ها که نیاز به مصرف دارو های ضد التهابی  دارند می توان  از داروی  Hesa.a استفاده کرد .
  •  داروی Hesa.a از نظر آنتی اکسیدانی  Invivo و Invitro مطالعه شده است . اثرآنتی اکسیدانی دارو قابل توجه می باشد .
  •   Immunomedulatory دارو نیز قابل توجه می باشد بنابراین  در بیمارانی که با نقص ایمنی روبرو هستند موثر می باشد .
  •   اثر Selective  یا ( انتخابی ) داروی Hesa.a از ارزش های برجسته دارواست بدین معنی که در کشت سلولی مورد آزمایش مشاهده شده که داروی   Hesa.aروی سلول های مبتلا و بیمار اثر می گذارد ولی بر سلول  های  سالم بی اثر است و یا اثر جزیی دارد . لذا در حین درمان ، دغدغه وجود عوارض برای بیمار و پزشک از بین  می رود و با آرامش خاطر می توان از داروی Hesa.a  استفاده کرد.

                                                

 Adjuant therapy  (درمان با دارو در کنار داروهای دیگر)

  • با توجه به تجربیات موجود در تعقیب  استفاده از داروی Hesa.a در بیماران مبتلا به کانسر مشخص گردید که اگر به صورت داروی توام ( Adjuant ) مصرف گردد به دلیل تفاوت مکانیسم اثر آن با داروهای دیگر مفید خواهد بود .
  • بنا به تجربه فوق در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی می توان از داروی Hesa.a به عنوان داروی "توام "استفاده کرد  تا از عوارض ناشی  از شیمی  درمانی  از جمله سقوط فاکتور های خونی و از افزایش آنزیم های کبدی جلوگیری کند و یا به نحو شایسته ای در جبران عوارض ، موثر واقع شود و تحت این شرایط حال عمومی بیمار نیز بهتر خواهد بود .
  • طبق مطالعات انجام شده داروی Hesa.a روی جنین تاثیر نامطلوب نداشته است ،  لیکن برای احتیاط ، توجه به توصیه های پزشک معالج ضروری است .
  • دوز درمانی داروی Hesa.a به میزان 12/5 mg/kg الی 50 mg/kg  به صورت روزانه اشکالی ندارد لازم به ذکر است تا چندین برابر دوز درمانی دارو ، عوارض  ندارد و یا بسیار ناچیز خواهد بود .

مقدار مصرف در یک فرد بالغ حدود 70kg به میزان روزی دو قرص ، نیم ساعت قبل از غذا به مدت یک ماه می باشد در حالی که همچنان می تواند ادامه یابد و یا ( یک هفته در میان ) و یا ( یک هفته مصرف و دو هفته قطع) ، و یا ( ماهی یک هفته ) بر حسب دستور پزشک و نیاز بیماری ، دارو تجویز گردد.

آزمایش سم شناسی:

برای بررسی عوارض جانبی و سمیت هر دارو آزمایشات سم شناسی بر روی آن ها انجام می شود که یکی از این آزمایشات بررسی اثر دارو بر موش آزمایشگاهی است. به طور خلاصه و طبق مقاله منتشر شده در این زمینه، این دارو با دز تجویزی 5000 میلی گرم (5 گرم) در هر کیلوگرم وزن موش آزمایشگاهی به مدت 30 روز هیچ گونه اثر بیوشیمیایی، هماتولوژیک (خون شناختی) و آسیب بافتی نداشته است. با این حال گزارش شده که این نتایج بر اساس یک مطالعه تحت حاد بوده است و مطالعات مزمن (طولانی مدت) نیز در این باره ضروری است.

 

 

بخش خبری : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت : داروی ضد سرطان توسط یک پزشک خیر وقف عام شد.
سجادی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران در پی انتشار این خبر گفت : دکتر امراله احمدی عضو انستیتو کانسر دانشگاه علوم » را وقف عام کرد . HESA.A پزشکی تهران طی سالها تحقیقات داروی ضد سرطان به نام «
وی افزود : این دارو که برای اولین بار در دنیا در خصوص پیشگیری و کاهش بیماری های سرطانی موثر بوده بانیت خیرخواهانه جهت تعلیم و تربیت و در راستای انجام تحقیقات علمی وقف شده است .
» یک فرآورده طبیعی گیاهی ـ دریایی است که HESA.A دکتر امراله احمدی این پزشک خیر در خصوص نحوه تولید این دارو گفت : « حاوی مواد معدنی و عناصر نادر و مقدار کمی مواد آلی بوده و خواص آنتی اکسیدانی و تاثیرات ضد سرطانی دارد.
دکتر احمدی در خصوص ویژگی در این دارو اظهار داشت : این دارو دارای پنج ویژگی مهم از جمله ضدالتهاب آنتی اکسیدان افزایش دهنده سیستم ایمنی بدن (موثر در ایدز) انتخابی عمل کردن دارو شناسایی سلول بیمار از ویژگی مهم این دارو می باشد.
گفتنی است رونمائی از این دارو در تالار شاهد مرکز پزشکی آموزشی و درمانی شهید مصطفی خمینی صبح دیروز (٨/١٢/١٣٨۶) باحضور جمعی از محققان و پژوهشگران و مسئولین سازمان و اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام شد.

 

نتایج آزمایش ترکیب دارویی ایرانی موسوم به «حصا - آ» با همکاران محققان کنیایی حاکی از اثربخشی این ترکیب ضد سرطان در کنترل بیماری ایدز است.

  

 

 

 

نتایج آزمایش ترکیب دارویی ایرانی موسوم به «حصا - آ» با همکاران محققان کنیایی حاکی از اثربخشی این ترکیب ضد سرطان در کنترل بیماری ایدز است.
دکتر امرالله احمدی، پژوهشگر انستیتو تحقیقات سرطان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه شاهد و از پژوهشگران این طرح با اعلام این مطلب گفت: ترکیب دارویی «حصا - آ» به عنوان یک ترکیب دریایی ضد تومور در ابتدا به عنوان داروی ضد سرطان تولید و گزارش شد و مراحل علمی، پژوهشی و قانونی آن قدم به قدم طی شد به طوری که در مرحله اول در آزمایشگاه بر روی سلول ها (in vitro) آزمایش و در مرحله دوم روی حیوان و در مرحله سوم با اجازه کمیته اخلاق پزشکی روی انسان آزمایش شد که در همه مراحل آزمایشگاهی، حیوانی و انسانی اثرات موفقیت آمیزی نشان داد.
وی خاطرنشان کرد: این ترکیب جزو داروهای فاقد عوارض یا کم عوارض ضدسرطان است که پس از مصرف در چند روز درد بیمار را کاهش، میل او را به غذا افزایش می دهد و اگر در اثر شیمی درمانی، تعادل ترکیبات خونش مختل شده باشد، تنظیم می شود.
این دارو حدود ۱۴ سال مورد تحقیق و آزمایش بوده و حدود ۱۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در داخل و خارج کشور بر روی آن مطالعه کرده اند و مقاله های متعددی به زبان انگلیسی و فارسی در این زمینه چاپ شده است.دکتر احمدی تصریح کرد: این دارو در بیماران سرطانی که از نظر علمی هیچ گونه طرح درمانی دیگری برای آنها کاربرد نداشته است، باکسب اجازه از کمیته اخلاق پزشکی آزمایش شده و نتایج حاصل، بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر آنها را نشان داده است.مواد مخدری نیز که برای رفع درد این بیماران استفاده می شد، قطع یا کاهش داده شده است.
دکتر احمدی گفت: با توجه به مطالعات انجام شده که نشانگر اثرات احتمالی این دارو در درمان بیماران مبتلا به ایدز بود، در تحقیقی با همکاری محققان کنیایی به آزمایش بالینی اثرات این دارو در بیماران ایدزی اقدام شد.علت انتخاب کشور آفریقایی کنیا برای این آزمایش ها، شیوع بالای بیماری ایدز در آن کشور بود که روزانه ۵۰۰ تا۶۰۰ نفر در اثر این بیماری در کنیا جان خود را از دست می دهند و دلیل دوم این بود که در ایران به دلیل کم بودن مراجعات، دستیابی به این بیماران کمتر است.به همین دلیل با هماهنگی مراکز تحقیقاتی و علمی کنیا این کار را در آنجا انجام دادیم و روی بیماران مبتلا به ایدز که در مرحله آخر بیماری بودند و مطالعات پایلوتی که در ایران انجام داده بودیم در آنجا هم انجام شد که نتایج مثبتی را در تعداد قابل توجهی از بیماران ایدزی نشان داد.
در حاشیه و تکمیل:
1- در دیداری که در یکی از نمایشگاه ها با آقای دکتر احمدی داشتم اطلاعات جالبی در مورد دارو از ایشان دریافت کردم و از برخی مدارک تایید شده دارو که در خارج از کشور نیز مورد تایید قرار گرفته بود عسکبرداری کردم. ان شاء ا... به زودی این عکس ها را ضمیمه مطالب خواهم کرد.
2- برای کسب اطلاعات تکمیلی  در مورد این دارو می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:
/ 18 نظر / 743 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناصر رضایی‌پور

حق آقای دکتر وزیریان, درود بنده دکتر رضایی‌پور هستم. مدیر سایت موسسه سیمرغ حکمت که حدود یک سالی است زیر نظر جناب استاد دکتر احمدی (مبدع داروی حصا-آ) و با همراهی دوستان دیگری و از جمله آقای دکتر رضایی‌زاده (که معرف حضورتان هستند) تاسیس شده تا متولی امور پژوهشی این دارو و معرفی آن به همه نیازمندان به دارو و خدمت رسانی مناسب و درخور بیماران دشوارعلاج باشد. با توجه به زحمتی که پیش‌تر در معرفی دارو کشیده‌اید و ابراز علاقمندی برخی دوستان و البته خاطره و ذهنیت مثبت آقای دکتر رضایی‌زاده از شما خواستم ضمن عرض ادب و سپاس از شما دعوت کنم در معرفی هرچه بهتر و شایسته‌تر دارو و فواید درمانی بی‌نظیر آن به ما کمک کنید. خواهشمندم با مراجعه به سایت موسسه همه اطلاعات موجود درباره دارو و موسسه را ببینید و در صورت صلاحدید در معرفی آن به دیگر دوستان هم بکوشید. www.persian-medicine.com مایه خوشحالی بسیار است اگر روزی را هماهنگ کنید تا بتوانیم در محل موسسه با حضور آقایان دکتر احمدی و دکتر رضایی‌زاده در خدمت شما و احیانا دیگر دوستان علاقمند باشیم. بی‌تعارف عرض می‌کنم که در پیشبرد امور و رسیدن به اهدافمان روی دوستان روشنفکر و

ناصر رضایی‌پور

حق درود به همه دوستان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به نشانی موسسه پژوهشی سیمرغ حکمت که متولی امور پژوهشی داروی حصا-آ است مراجعه کنید: www.persian-medicine.com

دكتر امرا... احمدي متاسفانه در غروب 25/10/89 در گذشت روحش شاد.

روخش شاد وغريق رحمت الهي . اميدوارم راهش ادامه يابد . پس چرا اين دارو رو چندان استفاده نميكنند يا اسمي ازش به ميان نمياد مادر من پنج ساله كه شيمي درماني ميشه اين داروها داغون ميكنه بيمارا رو تو رو بيشتر راجع به اين دارو بحث كنيد مثلا طي اجراي چند برنامه پزشكي با كارشناس معتمد در تلويزيون

دانشجو

سلام.من دانشجوی رشته ی فیتوشیمی هستم ودر مورد داروهای گیاهی ضد سرطان تحقیق میکنم.ممنون میشم داروهای دیگری رو هم در وبلاگ بزارین.وداروهایی از این دسته که کاربرد ورضایت بیشتری داشتند ویا به اسم فقط برام معرفی کنید.ممنون میشم از کمکتون.

علی

سلام می خواهم بدانم این دارو چقدر موثر است پدر من مبتلا به کانسر معده است که پس از 6 جلسه شیمی درمانی اندازه توده تغییر معناداری نکرده است و امکان عمل هم وجود ندارد به نظر شما این دارو می تواند کمکی بکند؟ لطفا راهنمائیم کنید

مهدی

باسلام من دنبال دارو حصا آ هستم چجوری و از کجا می تونم در مشهد بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

313

سلام چطوري اين قرص رابخريم .لطفا زودراهنمايي كنيد

ﺑﻨﻔﺸﻪ

اﺧﻪ ﭼﺮاﻭاﻳﻦ ﺩاﺭﻭﻱ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺧﻮﺑﻲ اﻳﻦ ﻛﻴﻤﻴﺎ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﺤﺮاﻥ. ﺷﺪﻩ ﺷﻤﺎ ﺭا ﺑﻪ ﺧﺪا از ﻃﺮﻳﻖ ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻥ ﺩﻛﺘﺮ اﺣﻤﺪﻱ ﭘﻴﮕﻴﺮﻱ ﻛﻨﻴﺪ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺑﺸﻪ. ﭼﻲ ﺷﺪﻩ ﻣﮕﻪ?